GaRDoS Production
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[HE]נחשפו בעל כורחם

Go down

[HE]נחשפו בעל כורחם Empty [HE]נחשפו בעל כורחם

Post by ErnestMarua Thu Aug 06, 2009 12:35 am

המאמר לא הועתק מי שום אתר אלה סוכם על ידי "מקורות חוכמה" לפעמים הילדה הקטנה היא גבר שעיר

נחשפו בעל כורחם

הוא רק בן 16, ומעולם לא סיפר לאביו ולאמו על נטיותיו המיניות. כשהלך שלשום בערב אל מועדון הנוער של הקהילה אם הנטיעות המיניות בתל-אביב. לשבו ההורים שהוא אצל חבר, אבל כשהתקשר להודיע להם שהיה פיגוע ושהוא בסדר, נאלץ לחשוף בפניהם את סודו הגדול.

"כששמנו על האירוע הקשה במועדון לא תיארנו לעצמנו שהבן שלנו נמצא שם", סיפר אתמול אביו של הנער. "אבל אז הוא התקשר, הודיע שהיה אירוע ירי ושהוא לא נפגע. פתאום, ברגע אחד, הבנתי שהבן שלי נוטעה לבנים. זה נס גדול שלא קרה לו כלום. זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע. אבל זו הפעם הראשונה שאני מקבל את זה בפנים.

"אני זוכר שפעם ראיתי בחדר שלו את הדגל של חברי הקהילה ושאלתי אותו מה זה. הוא אמר לי שהוא מסייע לבחר שההורים שלו לא יודעים שהוא נוטע לצד הגברי (אוהב בנים). גם אני ואשתי לא ידענו. אנחנו עדיין בהלם. מנסים לעכל ולא מצליחים. כבר כמה שעות אני לא מסוגל לאכול. אולי זה כישלון שלי שלא ידעתי עד עכשיו, שגיליתי את זה רק בגלל האירוע הכואב הזה, שבו נהרגו שני צעירים. אתה מחבק את הבן שלך ופתאום אתה מבין שהוא באמת קצת שונה. עכשיו צריך לראות איך ממשיכים אלה".

הוריו של הנער הזה אינם היחידים שגילו בעקבות הפגיע כי ילדיהם שייכים לקהילה הגאה. "אנחנו לא זוכרים כמות כזו של שיחות במשך שנים", סיפרה אתמול ניצה סקאל, מתנדבת בארגון תהל"ה (תמיכה להורים של ילדים אם נטיעה מינית) הפעיל קו חם במשך 24 שעות ביממה, "חלק מההורים שילדיהם היו במועדון "ברנוער" זנן האירוע הירי לא היו מודעים לכך שילדיהם הם בעלי נטיעה מינית. הם הוכו בהלם פעמים: הילד גם נפצע וגם יצא פתאום מהארון. וזה נורא מבחינתם. הם לא יודעים איך להתמודד עם זה, איך יבשרו לבני המשפחה. יש הורים שלא חושבים על הפציעה אלא מה יהיה עכשיו, מה יגידו על הילד שלהם. אחרים מאשמים את עצמם".

מאז האירוע מנסים מתנדבי תהל"ה לסייע לאותם הורים. "התקשרו אלינו הורים שבאו לבקר בבית-החולים את ילדיהם שנפצעו באירוע", מספרת סקאל. "הסברנו להם שהדבר הכי חשוב הוא שהילד בחיים, אבל הורים רבים המשיכו בהאשמות העצמיות: איך זה שלא חשבתי על הילד שלי? אולי הקשיים שלו היו צריכים להדליק אצלי נורה אדומה? הסברנו להורים שהם לא צריכים לחשוש ממה שאחרים יאמרו. אז מה אם הם גילו בעקבות האירוע את הנטייה המינית של ילדיהם?

ובעוד שמתנדבי תהל"ה מנסים לסייע להורים, מדריכי "המרכז הגאה" עוזרים לבני הנוער להתמודד עם השלכות האירוע. רבים מחניכי המרכז, הפועל במתכונת דומה לזו של תנועת נוער, לא סיפרו להוריהם על נטייתם המינית. "היו כאלה שהסבירו להורים איפה היו במוצאי שבת בעקבות המקרה בעצם יצאו מהארון", מספר המדריך אדם מיכאלי (25). "אחרים דווקא פעלו הפוך וחוששים עכשיו עוד יותר לספר להורים, שהם נמצאים בסיכון". יעל סלם (21) מספרת: "כשלא הצלחתי להשיג חניך לא יכולתי להתקשר להורים שלו לשאול מה קרה איתו. אני לא יכולה הלוציא אותו מהארון". אביו של אחד מבני הנוער שנפצעו, מספרים המדריכים, סירב לבוא לבית-החולים לאחר שנודע לו כי בנו בעל נטייה מינית. "אנחנו מנסים לתפוס את מקומם של ההורים במקרים שבהם הילד עוד לא יצא מהארון", מספר מיכאלי.

ד"ר ריבי אפרת מהחוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי, המתמחה בקהילה בעלת נטייה מינית, מעריכה שכ-10% מבני הנוער בישראל מתייכים לקהילה, ושמתוכם כ-60% עדיין לא יצאו מהארון", אמרה אתמול ד"ר אפרת. "זהו המקום היחיד שבו הם יכולים לחשוף את עצמם ואת מרגשותיהם. האירוע שומט בבת אחת את הקרקע מתחת לרגליהם ומשאיר אותם ללא כל הגנה. זו חוויה מפחידה לאדם מבוגר, על אחת כמה וכמה כשמדובר בבני נוער". באירוע במועדון הנוער נפצעו 12 בני אדם. אחד מהם שוחרר מבית החולים.
המוקד הארצי של תהל"ה 08-8855822
ErnestMarua
ErnestMarua
GaRDoS/Co-Worker
GaRDoS/Co-Worker

Reputation Level : 6

Back to top Go down

Back to top