[HE] (פעילות גופנית (בני נוער

Go down

[HE] (פעילות גופנית (בני נוער Empty [HE] (פעילות גופנית (בני נוער

Post by ErnestMarua on Thu Aug 13, 2009 2:23 am

המאמר לא הועתק מי שום אתר אלה סוכםעל ידי "מקורות חוכמה" אחד.. שניים נעל נעליים שלוש.. ארבע.. ריצה קלה

פעילות גופנית (בני נוער)


[HE] (פעילות גופנית (בני נוער Pic%5C%5C%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA%20%D7%92%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%AA1

תועלתה של פעילות הגופנית לגוף הצעיר ניכרת כמעט בכל תחומי החיים. מראכם ישתפר אם תשמרו על הגזרה דקה וגמישה ועל משקל הרצוי. גמישות, זריזות וחון מוסיפים יופי, מרץ וכוח, והם תוצאה של הפעילות הגופנית. יתרה מאזת, ברוב המקומות שבהם מתקיימים חוגי פעילות גופנית, יש לכם אפשרות להכיר אנשים ולקנות לכם ידידים, להינות, לשחרר את גופכם ולהתרענן.
כדי להביא את גופכם למצב טוב ולשמור על גזרה נאה כדאי לכם לעשות פעילות גופנית מסוג כלשהו מדי יום, או לפחות ארבע פעמים בשבוע. אתם יכולים לבחור בכל סוג של פעילות גופנית, אבל מוטב לעסוק בפעילות גופנית שחביבה עלייכם באמת. הליכה יומיומית של קילומטר וחצי בצעד מזורז, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד סוגי ספורט רבים ומגוונים שעוסקים בהם פעמים אחדות בשבוע, כל אלה ישפרו את היעילות של גופך ויגדילו את כושר העמידה שלך. בהדרגה תחדלו להתנשם בכבדות לאחר פעילות גופנית, מפני שכושרו של לבכם ילך וישתפר, ובהשפעת הפעילות גופנית יהיו ריאותייך ולבך מוכנים לפעולת חירום. רוב בני ה"עשרה" הם בעלי כושר גופני מצוין, וחבל להניח להם לאבדו כשהם מתקרבים לגיל עשרים.

סוגי התרגילים המאומצים יותר לא זו בלבד שהם שומרים על כושרכם, הם גם "שורפים" קולוריות לא מעטות. עלייכם להתעמל 20 דקות לפחות בכל פעם, אבל אם אתם רוצים להפיק תועלת רבה יותר מן הפעילות הגופנית, מוטב שתעסקו בה 30 דקות ויותר תבחרו בתרגילים המפעילים כהלכה את גופכם וגורמים לכם להתנשם ולהזיע מעט. אם גישתכם תהיה כזאת, תמצאו כי בפעילות הגופנית יש כמה יתרונות של ממש. היא מעניקה לכם ביטחון שגופכם מתפקד כהלכה ושהוא עתיד לפעול כראוי בשעת חירום, כאשר תזדקקו לכוחות הנוספים השמורים עמו; בזכות הפעילות הגופנית תרגישו נפלא. כל דבר ייראה לכם קל (מן הבחינה הנפשית והגופנית כאחת) כאשר תעסקו בפעילות כזו בקביעות; כמו-כן היא גם מונעת ממכם להוסיף על משקלכם, משום שגופכם מגביר את קצב חילוף החומרים שלו, כדי להתאים את עצמו לפעילות המואצת וכדי לספק אנרגיה לשרירים המופעלים.

"כשהתחלתי, רכבתי על אופניים בתוך הבית, אבל הדבר היה משעמם כל-כך, ולכן עכשיו אני יוצאת החוצה בכל מזג אוויר רוכבת בקרבת ביתי."

"ההתעלמלות גורמת לי להרגיש טוב כל-כך כל היום כולו; אני מכור לה."

סוגי פעילות גופנית חשוב לבחור בפעילות גופנית הגורמת לכם הנאה והמתאימה לכם ולסגנון חייכם. אין טעם לבחור בריצה, למשל, אם אתם שונאים לקום בשעת בוקר מוקדמת. עלייכם להחליט אם אתם מעדיפים לשחק משחקי ספורט עם אנשים אחרים, או להתעמל לבדכם בזמן הרוצי לכם. הדבר תלוי בכם.
סוגי הפעילות הגופנית הטובים ביותר הם הליכה, ריצה קלה (ג'וגינג), ריצה של ממש, שחייה, רכיבה על אופניים וטניס, וקרוב לוודאי שתוכלו ליהנות מאחד מהם ושכל גופכם יפיק מכך תועלת. ההליכה היא פעילות שקל לשלבה בשגרה היומית. התחילו ללכת לבית-הספר במקום לנסוע באוטובוס. לכו בצעדים נוחים, בהליכה עירנית אבל לא קופצנית. ההליכה מאיצה את פעולתם של הלב והריאות ואת מחזור הדם שלכם. נעלו נעליים נוחות, אפילו אם תיצטרכו לשאת עמכם זוג נעליים נוסף להחלפה. ריצה קלה מקובלת מאוד בימינו, היא יפה לריאות וללב ושומרת על גזרה. יהיה עלייכם לקבוע לכם זמן לריצה מדי יום, לנעול נעלי ריצה מיוחדות ואולי אף ללבוש חליפת אימון. ריצה היא בבחינת ספורט של ממש יותר מהליכה ומריצה קלה, ועלייכם להיות בכושר טוב למדי כדי לבחור בה. הצטרפו לקבוצות האתלטיקה שבבית-ספרכם או למעדוני ספורט, למדי לרוץ כהלכה ולשפר את הישגייכם. השחייה היא פעילות רב-צדדית טוב מאוד, ואם אתם שוחים בקביעות תיווכחו לדעת כי הישגייכם משתפרים במהירות רבה. מלבד חיזוק כל שירירי גופכם, השחייה מועילה לנשימתכם ולמחזור הדם שלכם. אם יש לכם אופניים רכבו עליהם אל בית-ספריכם במקום לנסוע בתחבורה ציבורית. הרכיבה היא התעמלות טובה מאוד לרגליים ולחיזוק הגוף בכלל. משחק הטניס הוא ספורט תחרותי של ממש, אבל תוכלו לעשותו משחק מתון וידידותי.

_________________
[HE] (פעילות גופנית (בני נוער 120264
ErnestMarua
ErnestMarua
GaRDoS/Co-Worker
GaRDoS/Co-Worker

Posts : 112
Reputation Level : 6
Join date : 2009-07-16

Back to top Go down

[HE] (פעילות גופנית (בני נוער Empty Re: [HE] (פעילות גופנית (בני נוער

Post by BboyNikey on Thu Aug 13, 2009 2:58 am

תודה רבה !

_________________


BboyNikey
BboyNikey
Sports, Design & Techsupport Moderator
Sports, Design & Techsupport Moderator

Posts : 218
Reputation Level : -1
Join date : 2009-07-18
Age : 25

http://www.tusa.co.il/user/5/986/bboynikey.html

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum