GaRDoS Production
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[HE] (עישון (בני נוער

3 posters

Go down

[HE] (עישון (בני נוער Empty [HE] (עישון (בני נוער

Post by ErnestMarua Wed Aug 12, 2009 7:35 pm

המאמר לא הועתק מי שום אתר אלה סוכם על ידי "מקורות חוכמה" תיזהרו בסגרייה אחרת יש 72 חומרים מסרטנים אפילו יותר

עישון (בני נוער)

[HE] (עישון (בני נוער 113-cigarette-sm

צעירים רבים מאוד מתחילים לעשן רק משום שהם סקרנים לדעת איך מרגישים כשמעשנים. אפשר שיעסקו בניסויים במשך שנים אחדות עד שייתפסו לעישון, אבל בדרך-כלל נתמכרים לעישון מהר מאוד, והוא נהפך להרגל שקשה ביותר לעקרו. זהו גם אחד ההרגלים המזיקים ביותר לבריאות.

העישון הוא הרגל לא טבעי ולא נורמלי, וכמעט כל המעשנים נעשים מכורים לניקוטין שבסגריות. יש הוכחות רבות לכך, שהעישון גורם למחלות קשות ולוות בגיל צעיר מהממצוע. הסכנות העיקריות הן של מוות מסרטן הריאות וממחלת לב, אבל מלבדם צפויים המעשנים לסבל רב והפסד ימי עבודה בשל מחלת ריאה כרונית ובשל כיב בקיבה. קשה להאמין כי אדם בר דעת יתעלם מן הסכנות האלה, אבל מיליוני מעשנים"כבדים" אכן מתעלמים מהן.

רוב הצעירים משענים כדי הלידמות למבוגרים או כדי להיות שונים מחבריהם שאף הם מעשנים מאותן סיבות. אם הורייך מעשנים, סיכוייך להתחיל לעשן רבים מאלה של אלה שהוריהם אינם מעשנים. ייתכן שתתחילו לעשן גם מפני שאנשים הנערצים עלייכם, כמו כוכבי פופ וספורט וגיבורי סדרות טלוויזיה, עושים כן. כמו בני נוער אחרים, ייתכן שגם אתם רואים בעישון סמל לבגרות, אבל לאמיתו של דבר מי שעומד בלחץ החברתי ואינו מעשן, מוכיח בגרות רבה מי אלה מאין שיעור.

"הרגשתי שאני באמת נשארת בחוץ אם איני מעשנת, לא הייתי אחת מן ה'חברה', וכולם אמרו שאני חלשה מפני שאני היחידה שלא מעשנת."

"התחלתי כי כל בני משפחתי מעשנים, ואחי הבוגר ממני רק בשנה אחת גם הוא מעשן."

להפסיק או לא להתחיל לעולם תמצאו שקל יותר להתנגד לעישון, אם מבוגרים שאתם מכבדים, כמו הורים, מורים, מאמני ספורט או מדרכי נוער, אינם מעשנים. לפנים נחשב העישון להיתנהגות רגילה בבית, במשרד, באוטובוס, ברכבת ואפילו בקולנוע ובתיאתרון; ואולם היום, כשחוקים ותקנות בנושא העישון הולכים ונעשים נוקשים, שוב אין רואים את העישון בעין יפה כלל וכלל. גם אם אתם מרגישים שהסכנות שבעישון רחוקות ממכם, זכרו שהעישון, אם אתם מעשנים, פוגע בהופעתכם ובחנכם- ריח מעופש של סיגריוןת נודף משערכם, מבגדייכם מנשימתכם.
אנשים רבים סבורים היום שהעישון הוא הרגל דוחה מאוד, והדבר עלול להרחיק אותם מעלייך כבר בהיכרות הראשונה.

"אמי ואני הפסקנו לעשן יחד. חשבתי שאם היא יכולה, אני מוכרחה."

"יום אחד תפסתיי כמה זה מטופש, ועוד עולה כל-כך הרבה כסף."

בכל פעם שיש לכם חשק לעשן, הזכירו לעצמכם את העובדות האלה. גם מי שמעשן לא יותר מ-15 סיגריון ביום, מאבד קרוב לוודאי חמש וחצי שנים משנות חייו. כל סיגרייה שאתם מעשנים עולה לכם בארבע דקות מחייכם. למעשה, הפער בין אורך חייה של אישה לבין אורך חייו של גבר מצטמצם והולך, משום שהיום נשים מעשנות הרבה יותר מבעבר. אם אישה מתכננת ללדת בין יום מן הימים, דעי כי ילדים של אמהות מעשנות הם בדרך-כלל קטנים יותר, והסכנה של לידה מוקדמת גדולה יותר אצל אמהות אלה.
אם אתם מרגישים שאתם הולכים ומתמכרים לעישון, שוחחו על כך עם הורייכם וספרו להם שטתם מתקשים לסרב כשמציעים לכם סיגריות, או שהתחלתם לקנות אותם בעצמכם- הם בוודאי יציעו לכם עצה מועילה כלשהי איך לומר "לא".

Last edited by ErnestMarua on Wed Aug 12, 2009 8:22 pm; edited 1 time in total
ErnestMarua
ErnestMarua
GaRDoS/Co-Worker
GaRDoS/Co-Worker

Reputation Level : 6

Back to top Go down

[HE] (עישון (בני נוער Empty Re: [HE] (עישון (בני נוער

Post by Admin Wed Aug 12, 2009 8:00 pm

במשפט פשוט לסיכום, מי שמעשן אין לו חיים, אפילו שהוא יצא מזה כבר לא יקחו אותו לעבודות לא יהיה לו כסף הוא יפול נפשית ויש מצב שיתאבד או יעבור לסם גדול יותר, אילו שנגמלו עדיין מלאי תראומות כי לא הפסיקו בזמן, אנשים אומרים לא זה לא יקרה לי לא זה קצת אני לא שואף לריאות והם מכניסים סיגריה לפה ואני מכיר כמה כאלה, הם אנשים מטומטמים ואידיוטים, הם לא יודעים מה עושים, הורגים תצמם ילדיהם להווה או לעתיד, נהיהים אימפוטנטים ואף עניים בלי בית, ומי שעוד חושב שנרגילה זה פחות מסוכן לגמריי נפל מהראש.
אם מישהו מעשן לידיכם אחד ה"חברים" שלכם זה לא נקרא חבר, הוא מרעיל אתכם מנשיפתו עלייך מלאת העשן מסוכן בהרבה, והרוב עושים זאת בצחוק אך זה עצוב מאוד.
אנשים ממש התמקרו בגיל זה ולרוב בנות, או יש גם בנים הרוצים להיות מגניבים ומדי פעם מכניסים רק לפה מוציאים מהאוזניים ומוציאים משפט דפוק כמו לא היה לראות פעם אחת... מה תגידו אנשים נושמים מהתחת? מה זה לא היה ברעות עדיין החומר במצב צבירה של גז נדבק לפה ואחרי זה כמה דקות שתנשפו אוויר צח אתם תמשיכו להרעיל תצמכם ובמקום להקשיב לכל זה אתם מתעלמים.

אני מתייחס באתם לכל מי שמעשן או חושב על לעשן.
מי שלא עישן שיהיה חכם וילמד מטעויות של אחרים,
הדפוקים המעשנים וסליחה על זה שאמרתי דפוקים יש כמה שאני מכיר פה אולי חלקם רק דפוקים בראש, ובמיוחד אלה שנושפים ו"לא מכניסים לריאות" דעו לכם, לא תפסיקו עכשיו, אל תבכו אחר כך.

ג'ניה תודה על העלאת נושא זה, זה הוא נושא חשוב לשיחה.
Admin
Admin
GaRDoS Administrator
GaRDoS Administrator

Reputation Level : 11

https://gardos.forumisrael.net

Back to top Go down

[HE] (עישון (בני נוער Empty Re: [HE] (עישון (בני נוער

Post by Boldozar Wed Aug 12, 2009 9:20 pm

איזה השקעה יפה תודה רבה זה יעזור! לא שאני מעשן xD
Boldozar
Boldozar