GaRDoS Production
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם

3 posters

Go down

[HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם Empty [HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם

Post by ErnestMarua Tue Aug 11, 2009 7:06 pm

המאמר הזה לא הועתק מי שום אתר אלה סוכם על ידי "מקורות חוכמה" כאב לי הבטן אולי אני היקח מימת אלומיניום ותלת סיליקאט של מנגן

הפרעות בעיכול הגורמים וטיפולם

מה גורם להפרעות עיכול?


[HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם Ma_1932Redemption-Pain


אכילת נחפזת- פירושה שהמזון מתערבב בכמות רוק זעומה מדי, ועל כן נאלצת הקיבה לעבוד קשה יותר כדי לעכל את המזון, דבר המביא להפרעות. מחמת החיפזון גם בולעים כמות אוויר רבה מדי, דבר המרחיב את הקיבה וגורם תחושת אי-נוחות.

מתח נפשי- עלול לגרום עוויתות בשרירי הקיבה. עודף גאזים ואי-נוחות. הוא עלול גם להגביר ייצור החומצה בקיבה, דבר המגרה את הרירית.

מאכלים עשירים מדי- כמות מופרזת של משקאות אלכוהוליים (במיוחד אלכוהול נקי) או הפרזה בשתיית קשה ותה עלולים לגרות את רירית הקיבה ולגרום בה רגישות-יתר, עד כי חומצות הקיבה הטבעיות יעוררו בה דלקת גאסטריטיס.

זיהומים- כגון הרעלת מזון מחוללים את דלקת הקיבה והמעיים, פוגעת ברירית הקיבה.

הטיפול

התקף של הפרעות עיכול, הנובע מהרגלי אכילה רעים, מתרפא בדרך כלל על-ידי נטרול החומציות שבקיבה. ישנם עשרות תכשירים כאלה בצורת כדורים, אבקות ושיקויים, המוצעים בבתי-מרקחת. אלה כוללים בדרך כלל תערובת של חומרים כימיים כגון סודה דו-פחמנית _סודה לשתייה), תחמוצת מנגן או מימה, פחמת סידן, מימת אלומיניום ותלת סיליקאט של מנגן. חומרים אלה מפיגים את ההשפעות השליליות של חומצה על הקיבה, וכך הם מקילים את הכאבים. התכשירים שונים זה מזה במהירות פעולתם ובמידת תופעות הלוואי שלהם. סודה לשתייה יכולה לגרום קיבה "גאזית" ולהפר את איזון הכימי של הגןף, בייחוד אם שומרים על דיאטה דלת-מלח או נוטלים תרופות המעודדות את שימור המלח בגוף. שני סוגי המנגן עלולים לגרום לשלשול, ואילו מימת אלומיניום גורמת לעצירות. אין זה מן התבונה לקחת תכשירים המכילים אספירין במקרה של קלקול קיבה, אך פרצטמול (אקמול) לא יגרום כל נזק.

את חומרים הכימיים האלה אפשר לקנות בנפרד בבית-המרקחת במחיר זול יותר משל בני סוגם הנושאים תווית מסחרית. תערובת בחלקים שווים של סודה לשתייה, אחד מסוגי המנגן ומימת אלומיניום עשויה לגרום הקלה מהירה ולהוריד עד מינימום את תופעות הלוואי הבלתי-נעימות. לשם כך יש להמס כפית גדושה של התערובת בכוס מים חמים, להוסיף לה קצת דבש, אם רוצים להמתיקה, וללגום ממנה לאט. יש גם המוצאים הקלה בלגימת חלב. כל אחד יכול לעשות רבות למניעת קשיי עיכול על-ידי הקפדה על הרגלי האכילה והשתייה. יש לברור בזהירות את מזון ולאכול ארוחות סדירות במועדים קבועים, בלי להיחפז ובאווירה רגועה. אין לעשן לפני הארוחה, במהלכה ואחריה ואין לשתות מים בעת הארוחה. אם אין קשיי העיכול חולפים כעבור שבועות מיספר, או הם משבשים את אורח החיים הסדיר או מפריעים לישון, והסיבה לכך אינה ידוע- כי אז יש להיוועץ ברופא.

הפרעות עיכול עצבניות

אדם עלול ללקות בהפרעות עיכול בלי שתהיה לכך סיבה פיסית. במקרה זה משקפת הקיבה את הרגשות יותר משעושה זאת כל איבר אחר. אם מתלווים להפרעות העיכול גם מחושי ראש, הלמות לב, תחושות דיכאון, אובדן ריכוז או נדודי שינה, אפשר שמדובר בהפרעות עיכול עצבניות. הפרעות כאלה, מכונות גם "פונקציונאליות", נובעות בדרך כלל משלוש סיבות: מין, עבודה או חברה. גאדות הנובעות מיחסים עם הזולת, מקשיי עבודה או מבעיות כספיות, מסכסכים עם השכנים או עם חברים לעבודה וכן דאגות אחרות עלולות להפר את האיזון העדין של המנגנון העצבי השולט בשרירים של מערכת העיכול. אם נוצר מתח בשרירים האלה, או אם אוחזת בהם עווית, נגרמת תחושת אי-נוחות בקיבה.
חרדה ומתח נפשי עלולים גם להשפיע על כמות החומצה שמייצרת הקיבה. אם כמות זו רבה מן הרגיל, בה הדבר לידי ביטוי בקיבה חומצית, או בצרבת, אפילו אחרי ארוחה קלה לעיכול. אם גם אכילה מתונה של ארוחה קלה גוררת הפרעות עיכול, אין זאת אלא הסיבה ביסודה היא נפשית.

הטיפול

תכשירים סותרי-חומצה (אלה המושתתים על בסיסים) יביאו הקלה זמנית, אך מן הראוי ללמוד להתרגע, כדי שהפרעות העיכול לא תחזורנה. דאגת-יתר בגלל הפרעות העיכול אך תחריף את המצב. כדאי להשתדל להוריד מתח לפני הארוחה ולהימנע ממצבי לחץ המהלכה; לא זה הזמן להיכנס לפולמוס עם בני המשפחה או לרכון על עבודת-ניירת מעצבנת. חשוב גם כיצד מבלים את הזמן אחרי האכילה. גם אז אין לעסוק בשום דבר הגורם מתח או כרוך בהוצאת מרץ רב. אם הבעיה אינה מוצאת את פתרונה, כדאי לפנות לרופא. הוא יציע כנראה תרופת ארגעה, אך ייתכן שהתרופה הטובה ביותר במקרה זה היא הקלת הלחץ, חופשה או שבירת השיגרה.
ErnestMarua
ErnestMarua
GaRDoS/Co-Worker
GaRDoS/Co-Worker

Posts : 112
Reputation Level : 6
Join date : 2009-07-16

Back to top Go down

[HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם Empty Re: [HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם

Post by Admin Tue Aug 11, 2009 7:58 pm

אוווו בדיוק היה לי היום מזה כאב בטן...

ממש זה התמונה שלי חח
Admin
Admin
GaRDoS Administrator
GaRDoS Administrator

Posts : 277
Reputation Level : 11
Join date : 2009-07-09
Age : 32
Location : Israel, RL.

https://gardos.forumisrael.net

Back to top Go down

[HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם Empty Re: [HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם

Post by BboyNikey Mon Aug 17, 2009 3:19 pm

תודה רבה על ההסבר חלק ידעתי וזה באמת נכון !תמשיך להשקיע ! תודה
BboyNikey
BboyNikey
Sports, Design & Techsupport Moderator
Sports, Design & Techsupport Moderator

Posts : 218
Reputation Level : -1
Join date : 2009-07-18
Age : 29

http://www.tusa.co.il/user/5/986/bboynikey.html

Back to top Go down

[HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם Empty Re: [HE] הפרעות עיכול הגורמים וטיפולם

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum